Ubezpieczenie zdrowotne – dlaczego tak ważne?

Statystycznie, według badań opublikowanych przez American Journal of Public Health w 2019 r., ty i twoja rodzina jesteście tylko jedną poważną chorobą, od której grozi bankructwo. W badaniu przeprowadzonym przez Journal na ponad 900 Amerykanów, którzy zgłosili osobiste bankructwo w latach 2013-2016, problemy medyczne – z powodu rachunków, utraty dochodów z powodu choroby lub obu – przyczyniły się do dwóch z trzech przypadków.

Ubezpieczenie na życie – co to jest?

Same te liczby powinny stanowić zachętę do uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego lub przeglądu i ewentualnie zwiększenia obecnego zakresu ubezpieczenia. Jednak wraz ze wzrostem współpłatności, zwiększeniem udziału własnego i spadkiem ochrony ubezpieczeniowej, ubezpieczenie zdrowotne stało się luksusem, na który stać coraz mniej osób. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że średni krajowy koszt jednego dnia w szpitalu w USA wynosił 2 517 dolarów w 2018 r.4 , to nawet minimalna polisa jest lepsza niż żadna.

Najlepszą i najtańszą opcją może być uczestnictwo w programie ubezpieczeniowym pracodawcy, ale wiele mniejszych firm nie oferuje takiej korzyści. Według badań opublikowanych przez Kaiser Family Foundation, średni roczny koszt składki dla pracownika w sponsorowanym przez pracodawcę programie opieki zdrowotnej wynosił 7 188 dolarów w przypadku pojedynczego ubezpieczenia i 20 576 dolarów w przypadku planu rodzinnego.

Jeśli nie posiadasz ubezpieczenia zdrowotnego za pośrednictwem pracodawcy, sprawdź w organizacjach lub stowarzyszeniach branżowych, jakie są możliwości grupowego ubezpieczenia zdrowotnego. Jeśli nie jest to możliwe, należy wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

Poprzedni post Ubezpieczenie na życie – co to jest?
Następny post Ubezpieczenie samochodowe – co to jest i po co istnieje?