Ubezpieczenie na życie – co to jest?

Największe korzyści płynące z ubezpieczenia na życie to możliwość pokrycia kosztów pogrzebu i zapewnienie środków dla tych, które pozostawiasz po sobie. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz rodzinę, która jest zależna od twojego wynagrodzenia, aby płacić rachunki. Eksperci branżowi proponują polisę ubezpieczeniową na życie, która pokrywa dziesięciokrotność rocznego dochodu.1 Ale nie każdy może sobie na to pozwolić.

Oszacowując wysokość potrzebnego ubezpieczenia na życie, pamiętaj o uwzględnieniu nie tylko kosztów pogrzebu, ale także kosztów codziennego życia. Mogą one obejmować płatności hipoteczne, zaległe kredyty, zadłużenie na karcie kredytowej, podatki, opiekę nad dziećmi i przyszłe koszty studiów.

Według badania przeprowadzonego w 2018 roku przez LIMRA, wcześniej znanego jako Life Insurance and Market Research Association, jedna na trzy rodziny może nie być w stanie pokryć swoich codziennych wydatków w ciągu miesiąca od śmierci głównego żywiciela rodziny.

Dwa podstawowe rodzaje ubezpieczeń na życie to tradycyjne ubezpieczenia na całe życie oraz ubezpieczenia terminowe. . Tak długo, jak długo opłacasz miesięczne składki, ubezpieczenie na całe życie obejmuje cię aż do śmierci.

Natomiast ubezpieczenie terminowe to polisa, która obejmuje cię na określony czas. Istnieją również inne istotne różnice między tymi dwoma rodzajami ubezpieczeń, dlatego zanim zdecydujesz, które z nich jest dla Ciebie najlepsze, możesz zasięgnąć porady eksperta finansowego. Czynniki, które należy wziąć pod uwagę to wiek, zawód i liczba dzieci na utrzymaniu.

Poprzedni post Czy kasyno online ubezpiecza transakcje swoich graczy
Następny post Ubezpieczenie zdrowotne – dlaczego tak ważne?