Jakie ubezpieczenie powinna mieć firma?

Jeśli zastanawiasz się, jakie ubezpieczenia powinna wykupić firma, to przede wszystkim należy wziąć pod uwagę rodzaj działalności, branżę oraz liczbę pracowników. Istnieją jednak pewne rodzaje ubezpieczeń biznesowych, które są obowiązkowe i dlatego powinny być wykupione przez Twoją firmę jak najszybciej:

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

Większość układów zbiorowych pracy zobowiązuje firmy do wykupienia ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków dla swoich pracowników. Minimalny zakres ubezpieczenia dotyczy wypadków przy pracy. W niektórych przypadkach ochrona ubezpieczeniowa może obejmować wypadki niezwiązane z pracą.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej obejmuje roszczenia, które mogą zaistnieć wobec firmy z tytułu działania lub zaniechania w rozwoju jej działalności, które może spowodować szkodę lub krzywdę osoby trzeciej, z winy lub zaniedbania.

Dlatego też oszczędzanie na kosztach ubezpieczenia jest istotnym czynnikiem dla finansów naszej firmy, dzięki czemu zarządzanie zmniejszeniem tego kosztu może stać się ważnym elementem zmniejszania kosztów stałych, które trzeba ponosić z miesiąca na miesiąc. Z https://www.earn.pl poznasz więcej strategii oszczędzania pieniędzy w firmie i cięcia kosztów. Tymczasem przedstawiamy Państwu kilka wskazówek, jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu firmy:

Skorzystaj z specjalistycznego doradztwa

Przed wykupieniem jakiegokolwiek ubezpieczenia dla firmy, najlepiej udać się do agenta ubezpieczeniowego lub brokera, który doradzi w sprawie różnych produktów dostępnych na rynku oraz tego, która opcja jest najlepsza dla Twojej firmy.

Agent ubezpieczeniowy będzie mógł również doradzić, co można zrobić w swojej firmie, co może zmniejszyć składki ubezpieczeniowe. Na przykład stosowanie systemów zabezpieczeń przed kradzieżą, instalowanie alarmów lub drzwi pancernych itp.

Porównanie ubezpieczeń

Choć jest to czasochłonne zadanie, konieczne jest dokonanie porównania pomiędzy różnymi opcjami czy produktami, które istnieją na rynku, ponieważ nie wszystkie z nich dostosują się w równym stopniu do naszych potrzeb. Aby dokonać porównania, możesz również poprosić o pomoc agenta ubezpieczeniowego, który będzie miał większą wiedzę na temat rynku, każdego produktu i każdej firmy.

Poprzedni post Podstawowe ubezpieczenia, których potrzebuje każda osoba pracująca na własny rachunek